Warszawę poznawać można na różne sposoby. Tym razem damy się poprowadzić samemu autorowi sięgając do jego literatury, wspomnień, przeprowadzonych z nim wywiadów. Zajrzymy do Warszawy z opowieści autobiograficznych i fikcyjnych, a czytając je zastanowimy się nad tym, czy stolica nadal tak tętni życiem, jak w czasach, gdy odwiedzał ją Jasza Mazur – sztukmistrz z Lublina? Jak w ciągu stu lat zmienił się układ ulic, którymi przechadzał się młody Singer, a także bohaterowie jego powieści? Jak w początkach XX wieku wyglądał Ogród Saski, kim byli jego bywalcy i gdzie mieściło się handlowe serce miasta?
Spacerując popatrzymy na Warszawę oczami małego Icchoka, a także stworzonych przez dorosłego już Icchoka postaci.
Prowadzenie: Grzegorz Sochal – student ostatniego roku geografii na UW, „świeżo upieczony” przewodnik po Warszawie, wolontariusz podczas X edycji Festiwalu Singera. Udział w tym wydarzeniu zainspirował go do bliższego przyjrzenia się Warszawie tamtych lat, a także osobie samego patrona festiwalu i jego twórczości.
Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona, zapisy na: jidysz@shalom.org.pl
Spacer w ramach projektu Czytanie literatury żydowskiej współfinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.